Salyangoz Fan Çeşitleri

Salyangoz Fan Çeşitleri

Salyangoz Fan Çeşitleri

Salyangoz fan çeşitleri, hava kanalına temiz hava üflemesi ya da içerideki kirli havanın tahliye edilmesinde  kullanılan  kare kesitli ve daire biçiminde hava kanallarının birbirine bağlandığı havalandırma ünitesidir. Bu tarz fanların çeşitleri vardır ve bunların hepsinin ayrı bir işlevi bulunmaktadır.

  • Seyrek ve Sık Kanatlı Alçak Basınçlı Salyangoz Fanlar
  • Orta basınçlı Radyal Salyangoz Fanlar
  • Yüksek Basınçlı Körüklü Salyangoz Fanlar
  • Geriye Eğik Seyrek Kanatlı Salyangoz Fanlar

Salyangoz Tipi Fan Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Belirli bir hava dağıtım sisteminde fan seçimi oldukça önemlidir. Bu nedenle cihazların seçiminde sistemin tamamen tasarlanmış olması, tüm elemanlarının boyutlarının belirli olması gerekir. Böylece hava debisi belirlenmeli, böylece en uygun fan seçimi yapılmalıdır. Fan elemanlarının basınç seviyesi belirlenmelidir. Belirlenen bu özelliklere göre firmaların kataloglarından fan tercihi yapılabilir.

Salyangoz Tipi Fanlar Ne İşe Yarar?

Bu fanların çeşitlerine göre, büyük ya da küçük alanlarda özellikle, sanayi, fabrika gibi iş ortamlarında havalandırma görevini görerek ortamın temiz havayla buluşmasını sağlar. Nasıl bir alanda, nasıl bir havalandırma sistemi kuracağınızla ilgili fan sistemi tercihi yapabilirsiniz. Bu sebeple endüstriyel alanlar bu fan sistemi kullanımı için uygundur. Çünkü ağır sanayi maddelerinin temizlenmesi için kullanılmaktadır. Duvar, yer veya tavan gibi alanlara rahatla monte ediliyor olması her zaman tercih edilmesi hususunda önemlidir.

Salyangoz Tipi Fanları Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tercihlerimiz süreklilik ve dayanıklılık farkı göz önüne alınarak yapılmalıdır. Çünkü güvenilirlik her zaman insan sağlığı göz önünde bulundurulması gerektiği için dikkat edilmesi gereken husus olmalıdır. Bu nedenle sağlam çelikten üretilmiş olması, özel üretilmiş motorlar sistemin kalitesini belirlemektedir.

Bu nedenle sektöründe ihtiyaç duyulan fanlar, vantilatörler, aspiratörler, özel uygulama fanları, akrobat kollar, sessiz fan grupları, toz ve duman emiciler, sanayi tipi salyangoz ve aksiyal fanlar, patlama korumalı, atex sertifikalı ex-proof fanlar, kümes, barınak ve ahır tipi tavukçu fanları, halı kurutma fanları, esnek havalandırma boruları, yardımcı ürün grupları ve aksesuarları için bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Ürün ve Hizmetler

Call Now ButtonHemen Ara