Fabrika Havalandırma Sistemleri

FABRİKA HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

FABRİKA HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Fabrika Havalandırma kapalı üretim, imalat ve çalışma ortamların kullanım amacına göre, kirlenerek oksijen oranının düşmesi veya oluşan kötü kokuların dış ortama atılması ve dış ortamdan filtrelenen temiz havanın iç ortama aktarılması olarak tanımlanabilir.
İnsan sağlığı başta olmak üzere havalandırma sisteminin olmadığı, havalandırmanın yetersiz kaldığı her yerde kaliteli yaşam için gerekli ortam sağlanmamış olur. Bu konuda örnek olarak çalışan insan sayısı fazla olan küçük ofislerde yeterli havalandırma sağlanmaz ise hem insan sağlığı kötü etkilenir hem de çalışan verim oranı düşer.
Sonuç olarak havalandırma doğal veya mekanik olarak her ortamda fabrika havalandırma sistemine uygun olarak yapılmalıdır.

FABRİKA HAVALANDIRMA DA TEMEL UNSURLAR

1)Ortam sıcaklığının uygun şekilde sağlanması.
2)Havalandırma sisteminin hava hızının uygun olması.
3)Ortama aktarılan havanın temiz olması (uygun filtre kullanılması).

Havalandırma Sisteminin Verimlilik Unsurları

1)İç ortama yeteri kadar temiz hava verilmeli.
2)Havalandırma sağlanan ortamda cereyana sebep olunmamalıdır.
3)Havalandırma sisteminin sessiz çalışması gerekir.
4)Ortamdaki hava uygun şekilde dağıtılıp toplanmalıdır.

FİYAT ALINIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Fabrika Havalandırma sistemi ve havalandırma hizmeti satın alacak kişiler öncelikle uygulama yapacak kişilerin kullanacağı malzemenin kalite ve garanti şartlarını sorgulamalı ve isteğe cevap verecek nitelikte olup olmadığına dikkat ederek, fiyat çalışmalarında kullanılacak malzemenin özelliklerini sorgulanmalıdır.
Fabrika Havalandırma sistemlerinde önemli unsurlardan biri de havalandırma uygulamasını yapan firmanın yaptığı işin arkasında durması, havalandırma sistemi teslim edildikten sonra da servis hizmeti sağlanması konusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Ürün ve Hizmetler

Call Now ButtonHemen Ara